fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Два дена по смртта на сопругот, Селин Дион го изгуби и братот

Сцена

Два дена по смртта на сопругот, Селин Дион го изгуби и братот

Само два дена по смртта на нејзиниот сопруг Рене Анжели, познатата канадска пејачка Селион Дион остана и без нејзиниот брат.

Како што јавија канадските медиуми, 59-годишен Даниел Дион починал вчера, по долготрајна борба против ракот.

Даниел беше осмото од 14-те деца на семејството Дион.

Инаку, Анжели, кој исто така почина од рак, ќе биде погребан на 22 јануари во базликата „Нотр Дам“ во Монтерал, каде тој се венча со Селин во 1994 година.

Датумот на погребот на Даниел Дион не е соопштен.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.