Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: „Корчагинската просветилка“ го наполни МОБ

МК Сцена

ФОТОГАЛЕРИЈА: „Корчагинската просветилка“ го наполни МОБ

Вчеравечер во Македонската опера и балет , по вторпат, се одржа манифестацијата „Корчагинска просветилка“ во организација на матурантите од оваа скопска гимназија.

На сцената на МОБ беа доделени награди на професорите во повеќе категории, а свој настап имаа и корчагинските бендови.

– „Нѝ претставува голема чест што вечерва доделивме награди на професорите кои се најзаслужни за нашето знаење од изминатите четири години. Се надевам дека оваа манифестација ќе прерасне во традиција и ќе биде дополнителна мотивација за идните генерации матуранти да го организираат истото“ – велат од организацијата на настанот.

Во продолжение погледнете дел од фотогалеријата низ објективот на нашите фоторепотери Атанас Стојановски и Искра Јачева, целосната фотогалерија ќе ја најдете на нашата официјална фб страница со клик тука:

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.