Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Гласање за најдобар регионален изведувач на MTV Adria

Сцена

Гласање за најдобар регионален изведувач на MTV Adria

Гласањето за престижната награда Best MTV Adria Act, односно за најдобар регионален изведувач, ќе трае до понеделник, 6 ноември, до 23:59 часот, додека пак, за сите други категории гласањето завршува идната сабота, 11 ноември, на полноќ.

Номинирани за наградата се Сара Јо, бендовитe „Ничим изазван“ и „Коала Воице“, Марин Јуриќ Чивро и Нина Краљиќ. Името на победникот ќе биде објавено во вторник.

Гласањето се одвива на интернет страницата www.mtvema.com .

Доделувањето на MTV EMA наградите ќе се одржи на 12 ноември, во лондонската SSE Арена, a настанот ќе го води Рита Ора.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.