Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

КАЖА „ДА“: Поп пејачката Леjди Гага се сврши

Сцена

КАЖА „ДА“: Поп пејачката Леjди Гага се сврши

Поп пејачката Лејди Гага се сврши, а нејзиниот избраник е 17 години повозрасниот Кристијан Карино (48), пишува „Ју-Ес Викли”.

Според анонимни извори, веридбата била тајна и се случила летово, кога идниот сопруг на поп ѕвездата добил благослов од нејзиниот татко.

Сепак, тие засега не планираат свадба, поради здравствените проблеми на Гага.

Имено пејачката скоро сподели со своите обожаватели, дека страда од фибромијалгија, т.е. хронични болки во мускулите. Во септември таа мораше да ја прекине концертната турнеја по последниот албум, откако беше итно примена в болница со силни болки.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.