fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Хуманоста на дело: Да му помогнеме на Виктор Ангеловски!

Маркетинг

Сцена

Хуманоста на дело: Да му помогнеме на Виктор Ангеловски!

Да помогнеме, едно дете кое веќе 5 години нема среќно детство, да му овозможиме во иднина да има среќен живот како и сите негови врсници.

Виктор Ангеловски има 13 години. Пред четири години го прегазил камион и сега има проблем и деформитет на нозете.

Првата операција помина успешно каде ногата по рендген снимките покажуваат дека е 7цм, а овде мерена покажува дека е 4 цм така што му фалат уште 4 цм кои ќе се добијат со втората операција.

После првата операција Виктор има подобрување, може да ги допре нозете една со друга и има повеќе виткање во коленото но со втората се надеваме дека се ќе се реши и ќе може да функционира како сите деца.

Контакт со семејството на 078208996

Првата операција на ногата на Виктор е веќе направена, сега е потребна и втората операција, целиот процес се состои од две операции. За втората се потребни уште 10000 евра

Донациски број од мрежата на VIP: 077 143 250

Донациски број од Т-Мобиле : 070 143 106

Донациски број од ONE: 075 143 075

Да помогнеме, едно дете да има среќен живот!

Жиро сметка за донации,

210501677631927

НЛБ ТУТУНСКА БАНКА

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.