fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Интервју со Шабан Шаулиќ: „Многу ја почитувам Македонија и Македонците!“

Маркетинг

Интервју

Интервју со Шабан Шаулиќ: „Многу ја почитувам Македонија и Македонците!“

На само неколку дена до целовечерниот концерт на Шабан Шаулик, Ана Бекута и Саша Матиќ, нашата редакција имаше ексклузивна можност за интервју со една од најголемите балкански ѕвезди Шабан Шаулиќ.

Тој во интервјуто, кое можете да го погледнете во целост во продолжение, раскажува за својата приказна и поврзаноста со Македонија, па дури и со неколку зборови на македонски раскажува за својот живот додека живеел во Битола, за љубовта кон нашата земја, но и за подготовките за големиот концерт.

Цената на влезниците за концертот на Шабан Шаулиќ, Ана Бекута и Саша Матиќ е 400 денари. Можете да ги најдете на стандардните продажни места: Пола Југотон, Камарад – рамстор, Цвеќара Розе – Веро 2, локалните кафулиња и плоштади низ државата како и продажната мрежа на купикарти за се. За фановите на оваа неверојатна музичка дружина од останатите градови во Македонија, ќе биде обезбеден организиран превоз.

Повеќе информации како и резервации на маси или пакет влезници на телефонскиот број: 072680776.

Она што овој концерт го прави единствен е оркестарот на Аца Софронијевиќ, „Стариот џумбушлија“ на Ана Бекута и љубовта кон македонската песна на Шабан Шаулиќ. Голема балканска журка која не се пропушта!

Повеќе од Интервју

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.