Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Јубилејни 50 години Театар „Чекори“ со премиера на претстава по делото „Крај на играта”

Сцена

Јубилејни 50 години Театар „Чекори“ со премиера на претстава по делото „Крај на играта”

По повод 50 години од основањето на Театар „Чекори“ и 80 годишнината од раѓањето на основачот Боре Ангеловски, на 25 февруари (недела) со почеток од 20 часот во Домот на култура „Димитар Влахов“ – Автокоманда, премиерно ќе биде изведена претставата „End&Start game” по делото „Крај на играта“ од Семјуел Бекет, во режија на Снежана Коневски – Руси.

Улогите ги толкуваат: Марко Џамбазоски, Даниел Гочевски, Никола Кузманоски, Маја Ѓурчевска и Никола Димевски.

Картите ќе можат да се набават на самиот влез, пред почеток на претставата по цена од 250 денари.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.