fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

КИНО МИЛЕНИУМ ОШТЕТЕНО ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ: Одложена премиерата на „Ослободување на Скопје“

МК Сцена

КИНО МИЛЕНИУМ ОШТЕТЕНО ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ: Одложена премиерата на „Ослободување на Скопје“

Премиерата на филмот „Ослободување на Скопје“, која требаше да се одржи вечерва во кино Милениум, е одложена, поради оштетување на киното од земјотресите што денеска го погодија главниот град на Македонија.

Премиерата ќе биде дополнително закажана.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.