Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кој ја придружуваше Ким на црвениот тепих и што се крие позади нејзиниот изглед?

Сцена

Кој ја придружуваше Ким на црвениот тепих и што се крие позади нејзиниот изглед?

Кој ја придружуваше Ким на црвениот тепих и што се крие позади нејзиниот изглед?

Ким заедно со својот поранешен сопруг Канје Вест, во овој случај дизајнер и стилист, направи нешто што досега никој не успеал на Мет Галата.

Нејзината „Balenciaga“ креација е секако шиена по мерка, а дизајнерот Демна Гвасалија (40) соработувал со Канје во креирањето на овој „анти-гламур“ изглед.

Кардашијан се појави на црвениот тепих во црн фустан со кој носеше соодветна маска преку лицето, како и наметка.

Демна Гвасалија е креативен диретор на модната куќа „Balenciaga“, а оваа година беше и придружба на Ким на црвениот тепих, во класично Канје изданије, што покрена многу гласини бидејќи и нему му беше прекриено лицето.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Со овој потег Ким покажа сосема нов пристап и правец во модата, а посебно кога станува збор за Мет Галата.

-Што може да е поамериканско од маица од глава до пети? – напиша таа под фотографиите што ги сподели од настанот.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Овој аутфит предизвика многу реакции, а мистеријата која стои позади него е поврзана со друштвените мрежи, Канје, неговиот албум и многу други сеуште неоткриени елементи.

Ким во последно време објавува фотографии исклучиво во црни комбинации, а повеќето од нив ги дизајнирала „Balenciaga“.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Канје на својот профил има само две објави, дел од песна од новиот албум и Ким во веќе споменатата креација. Неговата профилна слика е црна боја, а следи профили кој исклучиво имаат иста таква профилна фотографија со црна боја, меѓу кои не се наоѓа Ким.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Сеуште не е познато што се наоѓа зад силното црнило, но познатата екипа сигурно знае како да го заинтригира светот со неколку потези.

 

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.