fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кралското семејство ја скокна актерската кариера на Меган Маркл при нејзиното претставување

Маркетинг

Сцена

Кралското семејство ја скокна актерската кариера на Меган Маркл при нејзиното претставување

На официјалната интернет страница на британското кралско семејство, е додадена и биографија посветена на новопечената војвотка од Сасекс, Меган Маркл.

Написот се фокусира на нејзината добротворна и филантропска работа, но за нејзината актерска кариера има само неколку збора.

Имено, во официјалната биографија, читателот може да прочита само дека таа снимила 100 епизоди од серијата „Suits“. Инаку, Маркл се откажа од актерската кариера, за да може са биде со принцот Хари.

Освен улогата во „Suits“, таа глумеше и во 14 филмови.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.