fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МАШКИТЕ ЌЕ ГО ГЛЕДААТ ПОВЕЌЕ ПАТИ: Погледнете како ќе изгледа новиот спот на Теа за нејзината „Бла, бла, бла“

МК Сцена

МАШКИТЕ ЌЕ ГО ГЛЕДААТ ПОВЕЌЕ ПАТИ: Погледнете како ќе изгледа новиот спот на Теа за нејзината „Бла, бла, бла“

„Бла, бла, бла“ е новата песна на атрактивната и млада пејачка Теа Трајковска која за неколку дена ќе биде промовирана на сите радиостаници и телевизии во Македонија. Песна на која како текстописец се потпишува токму Теа, а музиката и аранжманот се дело на Лазар Цветковски.

Исто така, за новата песна пред два дена беше снимен и видеоспот, во кој ќе имате прилика да ја видите Теа во едно урбано и помалку провокативно издание.

– Се обидовме да снимиме летен, урбан видеозапис, кој енергетски ја доволува содржината на песната. Можам да кажам дека имавме супер позитивна атмосфера на снимањето со целиот тим и се надевам дека песната ќе стигне до својата публика – вели Трајковска.

Инаку видеоспотот го изработи „Пирамид Продукција“, а се снимаше во една луксузна куќа во главниот град.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.