Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Марина Туцаковиќ ја загуби битката со тешката болест, естрадата со емотивни пораки се простува од неа

Сцена

Марина Туцаковиќ ја загуби битката со тешката болест, естрадата со емотивни пораки се простува од неа

Марина Туцаковиќ ја загуби битката со тешката болест, естрадата со емотивни пораки се простува од неа

Најпознатиот музички текстописец во регинот Марина Туцаковиќ почина во 67-мата година од животот, по долгогодишната борба со ракот.

Марина Туцаковиќ од вторникот беше хоспитализирана. Покрај тешката малигна болест со која Туцаковиќ се борeше со години, сега коронавирусот дополнително ја загрози нејзината здравствена состојба.

Таа во својот живот напиша песни за голем број звучни имиња на балканската естрада, меѓу кои и за Здравко Чолиќ, Цеца, Жељко Јоксимовиќ, Лепа Брена, Јелена Карлеуша, Северина.

Најголемите балкански ѕвезди се простуваат од текстописецот Марина Туцаковиќ преку социјалните мрежи.

 

 

 

 

 

 

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.