fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Марк Цукерберг објави нова фотографија на малата Макс

Сцена

Марк Цукерберг објави нова фотографија на малата Макс

Основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг на својот профил објави нова фотографија на неговата новородена ќерка Макс.

– Многу радост со малата Макс, напиша Марк под фотографијата на која лежи покрај својата ќерка.

На еден од фановите кој прашал како се мајката и бебето, Марк му одговри: „Супер се“.

Гордиот татко и мајката Присила Чан претходно на Фејбук ја објавија и среќната вест за раѓањето на нивната ќерка, а тогаш Марк најави и дека ќе земе „породилно отсуство“ од четири месеци и дека ќе донира 99 отсто од своите акции во компанијата „Фејсбук“, кои сега вредат 45 милијарди долари.

Цел на донацијата е „унапредување на животите и на другите деца и следните генерации“.

Најновата фотографија на таткото и ќерката за десет часа ја „лајкувале“ повеќе од 2,5 милиони луѓе, а повеќе од 51.000 фанови упатија најубави желби за малата Макс.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.