Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Светецот“ на Кардашијан: Кание Вест и Ким Кардашијан му дадоа име Сент Вест на својот син

Сцена

„Светецот“ на Кардашијан: Кание Вест и Ким Кардашијан му дадоа име Сент Вест на својот син

Раперот Кание Вест и Ким Кардашијан му избраа име на своето бебе, кое ќе се вика Сент (Светец) и дел од јавноста нивната објава на Твитер ја проследи со потсмев.

Кардашијан името на новородениот син го објави вчера на Твитер заедно со цртеж кој ги претставува целото семејство.

– Престануваме да работиме. Не постои можност ние или било кој друг да направи шега која е толку одлична како што Кание го нарекол својот син Сент Вест, гласи еден од твитовите на социјалната мрежа.

Според анонимен извор, комплицираната бременост на Кардашијан одиграла улога при изборот на името.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.