Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Меланија Трамп пристигна во Саудиска Арабија без марама на главата

Сцена

Меланија Трамп пристигна во Саудиска Арабија без марама на главата

Првата дама на САД Меланија Трамп денеска пристигна во Саудиска Арабија без марама на главата, со што веднаш привлече внимание на социјалните мрежи. 

Маланија носеше црна облека и златен колан, но нејзината глава не беше покриена, како што е обичај за жените при доаѓањето во Саудиска Арабија.

Трамп, ја критикуваше поранешната прва дама на САД Мишел Обама бидејќи не носеше марама на главата за време на посетата на Саудиска Арабија во 2015 година.

Тој на неговиот Твитер налог напиша дека многумина ја поздравуваат одлуката на Мишел Обама, но дека поради таа одлука народот на Саудиска Арабија е „навреден“.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.