fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Милица Тодоровиќ бара дополнително обезбедување за во Скопје

МК Сцена

Милица Тодоровиќ бара дополнително обезбедување за во Скопје

Има само уште неколку дена до спектакуларниот концерт (сабота) на српските ѕвезди Милица Тодоровиќ и Адил Максутовиќ во спортската сала „Борис Трајковски“ во Скопје.

По неколкуте хитови на Милица, нејзината слава дратистично скокна и моментално е една од најбараните пејачки на просторите на поранешна Југославија. Токму и поради тоа нејзините побарувања и желби се поголеми.

Имено, пејачката од организаторот на концертот побарала дополнително обезбедување поради нејзина безбедност.

Дека е навистина така ни потврдија и организаторите, но сепак истакнаа дека на секој изведувач му следува лично обезбедување за време на одржување на концертот.

Инаку влезниците за овој концерт се уште може да ги купите преку продажните места на „купикартазасе“, како и во Розе Веро 2 и Југотон.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.