fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

И со песна од Адил, Мартија ги остави сите без зборови во „Пинк ѕвездички“ (ВИДЕО)

МК Сцена

И со песна од Адил, Мартија ги остави сите без зборови во „Пинк ѕвездички“ (ВИДЕО)

Мартија ја отпеа “Кој сум јас” од српскиот пејач Адил. Неверојатно е како ти сето ова го обликуваш. Рацете, потезите, мимиките, Ти си вистински уметник. Сериозен уметник. Прекрасно! – беше коментарот на Хари Мата Хари по феноменалниот настап на нашата кумановка која е на чекор до големата победа.

Мартија во новата четвртфинална емисија отпеа песна од Адил, песна и интерпретација со многу емоција. Громогласен аплауз повторно заслужи од публиката, а пофални коментари од сите членови на жирито.

– Таа знае колку ја обожувам – искоментира Марија Сердар, специјалниот член на жирито и додаде “Таа е едноставно родена за на сцена. Навистина си создадена за ова”.

За Милан, се’ било толку уверливо што потполно ја разбира таа емоција, талент и убавина која ја пружа Македонката. Дека заслужува само најдобро, се согласија и Томашевиќ и Леонтина.

Во продолжение погледнете го целиот настап на Мартија, а кој испадна од најновите “Пинкови ѕвездички” дознајте во понеделник навечер на Сител.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.