Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

А, што ако „Црниот петок“ трае три дена?

МК Сцена

А, што ако „Црниот петок“ трае три дена?

Додека во САД со страсно нетрпение се очекува овој петок, во Македонија се почесто и помасовно е прифатен истиот, секако без оние негативни карактеристики за кои слушаме од другата страна на светот.

Во Македонија „Црниот петок“ е ден за шопинг, забава, дружење со најблиските, но и концепт, благодарение на кој, сите можат да ги купат подароците за претстојните новогодишни и божиќни празници по прифатливи цени.

Една од спецификите во овогодинешната реализација на „Црниот петок“ е токму податокот што во „Капитол мол“ овој концепт за прв пат ќе се реализира во текот на целиот викенд.

Релаксираното уживањето во попустите и шопингот ќе започне на 25-ти со шопинг сет на ДЈ Боби (Сити Радио) и ќе трае до 27-ми ноември. Работното време на „Капитол мол“ започнува од 08.00 часот и трае до 22.00 часот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.