Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Песна со многу љубов и емоции – Мими Јовановска сними спорт за „Приказна за нас“

МК Сцена

Песна со многу љубов и емоции – Мими Јовановска сними спорт за „Приказна за нас“

Среќа е за мене да те имам и бескрајно сакам, вели Мими Јовановска во најновата песна „Приказна за нас“, за кој вчера беше промовиран спотот.

Партнер на Мими, не само во приватниот живот, туку и во песната е Филип Нуне, кој ја направи музиката, текстот и аранжманот, додека спотот го направи Даниел Јовески. Снимен е на неколку локации во Скопје, но во него се користени и делови од нивната свадба.

Оваа песна е дел од животот на Мими и Филип, се родила со нивна заедничка мисла и љубов, а беше отпеана на нивната свадба, пред три месеци, кога прв пат ја отпеа Мими. Љубовта што ја носат во себе ја преточија во песна, во која ќе се пронајдат сите заљубени. Приказна која е вистинска, инспирирана од нивната љубов и од убавите моменти кои тие ги доживувале.

-Песна посветена за нашиот прв танц која опишува дел од нас , а верувам дека и многу млади парови ке се пронајдат во неа. Има многу емоции и љубов во неа, како што има во сите кои се сакаат, вели Мими.

Дека оваа песна ќе биде прифатена покажа и најубавиот момент за нив двајца, кога решија свадбениот танц да го почнат со нивна песна, вистинска љубовна приказна, каква што е нивната.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.