Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Буч Кесиди конечно со голем концерт во Скопје!

Настани

Буч Кесиди конечно со голем концерт во Скопје!

После распродадените концерти на Ташмајдан во Белград, Шалата во Загреб, Спенс во Нови Сад и 7 последователни концерти во Сакс во Загреб, со кои го потврдија статусот на моментално најголем млад бенд во регионот, после неколку фестивалски настапи во Скопје и низ Македонија, српското електро – рок дуо Буч Кесиди конечно доаѓа и во Скопје со голем соло концерт на отворено!

„Со задоволство ви го најавуваме првиот голем „open air” соло концерт на реално најголемиот регионален млад бенд, Буч Кесиди во Македонија, на 5-ти јули на Стадион на АРМ, Скопје“, вели организаторот Авалон продукција.

Гласна музика, џускање, еуфорија, светкави костими и заразни битови – со спојот на инди – рок и синт – поп како своевидна друштвена хроника на љубовниот живот на младите и адолесцентите, во 2019 година Буч Кесиди го освојуваат регионот и ги воспоставуваат сингловите ,,Нема љубави у клубу” и ,,Недеља ујутру” како химни на една цела генерација на млади во регионот. Останатото е историја.

Буч Кесиди се единствениот млад бенд кој успешно ги спои ,,андерграундот” и комерцијалното, со што станаа еден од најпотентните бендови во регионот.

Влезниците ќе бидат во продажба од петок (17-ти мај) во 09 часот наутро онлајн на ticketx.mk и во продажната мрежа на ticketx низ Македонија по следните цени и категории:
Партер – 700 денари
Фан пит – 900 денари

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.