Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

БУГАРСКО ИЗДАНИЕ НА ЕГЗИТ: Нина Кравиц, Офенбах и С.А.Р.С. дел од програмата

Настани

БУГАРСКО ИЗДАНИЕ НА ЕГЗИТ: Нина Кравиц, Офенбах и С.А.Р.С. дел од програмата

БУГАРСКО ИЗДАНИЕ НА ЕГЗИТ: Нина Кравиц, Офенбах и С.А.Р.С. дел од програмата

Во градот Приморско, од 29 до 31 јули ќе се одржи првото бугарско издание на фестивалот Егзит на кој се најавуваат повеќе од 50 изведувачи кои ќе настапат на четири сцени.

Фестивалот меѓу првите најавени учесници ја претстави Нина Кравиц, француското електронско дуо Офенбах и еден од најпопуларните регионални бендови во алтернативниот рок С.А.Р.С.

По фестивалите во Црна Гора, Романија, Хрватска, Босна и Херцеговина и Грузија, и Бугарија стана дел од семејството на фестивалот Егзит со музичката манифестација Санленд.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.