Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПОРАДИ ОГРОМЕН ИНТЕРЕС: Нова локација за концертот на Рибља Чорба во Скопје

Настани

ПОРАДИ ОГРОМЕН ИНТЕРЕС: Нова локација за концертот на Рибља Чорба во Скопје

Очигледно на македонската јавност и недостасувале музичките концерти.

Продукцијата Авалон преку соопштение на социјалните мрежи најави дека поради огромен интерес и секако, подобро искуство на публиката, концертот на „Рибља Чорба” одлучиле да се одржи на отворениот простор пред А1 арената, но на паркингот кој граничи со Аква паркот.

– „Локацијата собира 15.000 посетители и тоа ни овозможува да пуштиме дополнителни 1.000 влезници во продажба, бидејќи планираните 2.500 се пред распродавање. Тоа значи дека ќе се користи само 30% од капацитетот што овозможува исполнување на протоколите.“ – велат од продукцијата.

Побрзајте, “Рибља Чорба” доаѓа во Скопје сега, па којзнае кога пак.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.