Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

“Ima neka tajna veza – made in Sarajevo”, во изведба на Македонската Филхармонија!

Настани

“Ima neka tajna veza – made in Sarajevo”, во изведба на Македонската Филхармонија!

Music Time претставува, уникатен концерт на Македонска Филхармонија – „Ima neka tajna veza – made in Sarajevo”.

На 04.03.2023 во Филхармонија – Скопје со почеток од 20 часот, во изведба на Македонската Филхармонија ќе биде претставен уникатниот балкански проект, „Ima neka tajna veza -made in Sarajevo“.

Под диригентската палка на Ранко Рихтман и Јосип Цвитановиќ, овој фантастичен проект продуциран од Никша Братош и Томислав Кашљевиќ, ги обработува безвременските хитови на најголемите музички звезди од Сараево: Индекси, Бијело Дугме, Здравко Чолиќ, Амбасадори, Тешка Индустрија, Кемал Монтено и многу други!

Како вокални солисти ќе настапат дел од најголемите балкански звезди:

Аида Мушановиќ Арсиќ , Нермин Пушкар – (БиХ),

Марко Кутлиќ , Роберт Чолина – (ХР)

Влатко Лозаноски ЛОЗАНО, Агни Авшар – (MK)

Влезниците веќе се во продажба преку продажната мрежа на karti.com.mk.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.