Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Камерен оркестар на Битола, Мијата и други вечерва на плоштад „Филип Втори“

Настани

Камерен оркестар на Битола, Мијата и други вечерва на плоштад „Филип Втори“

Манифестација „Бела ноќ“ која се одржа во саботата на повеќе локации низ Скопје продолжува и денес.

Централната манифестација поради лошите временски услови се одложи за денес од 19:30 на плоштадот „Филип Втори“.

Скопје и скопјани ќе уживаат во насловните нумери од филмовите на легендарниот Џејмс Бонд во изведба на Камерниот оркестар на Битола, покрај тоа ќе можат да гледаат детска театарска претстава, музички концерт на Мијата, a за крај да се журкаат на настапот на диџеј Дабнотик.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.