Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Лени Кравиц се сликаше и гушкаше со скопјани (ВИДЕО)

Настани

Лени Кравиц се сликаше и гушкаше со скопјани (ВИДЕО)

Лени Кравиц се сликаше и гушкаше со скопјани (ВИДЕО)

Лени Кравиц уште еднаш ја покажа својата човечка димензија, овој пат на скопските улици, сликајќи се и гушкајќи се со случајните минувачи.

Во видеото објавено на неговиот официјален фејсбук и инстаграм профил, тој вметнал инсерти од неговата прошетка низ старата скопска чаршија и плоштадот Македонија, поздравувајќи се со своите помлади и постари фанови, но и пеејќи со дечиња на Камениот мост.

Лени Кравиц пристигна во Скопје вчера, а неговиот концерт е закажан за утре, трети мај, во ВИП арената „Борис Трајковски“.

Тој на социјалните мрежи напиша: „Скопје, Македонија. Старата чаршија. Најубавиот ден во кој запознав прекрасни луѓе.“

Погледнете го видеото:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.