Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

MTV Video Music Awards 2023: Ники Минаж ќе ја води церемонијата втора година по ред

Настани

MTV Video Music Awards 2023: Ники Минаж ќе ја води церемонијата втора година по ред

Раперката ќе се врати како главен емси на вечерта и ќе го изведе својот нов сингл „Last Time I Saw You“.

Доделувањето ќе се одржи на 12 септември (вторник) во 20 часот во Prudential Center во Нуарк, Њу Џерси.

Минатата година, Минаж беше ко-домаќин на VMA наградите заедно со LL Cool J и Џек Харлоу. Како што изгледа, таа овој пат ќе ја води церемонијата соло. Дури и кога Минаж ја води церемонијата, останува да се види точно како VMA ќе се справат со тековниот штрајк на Здружението на писатели на Америка.

Заедно со должностите на водителка, Минаж ќе одржи и светска премиерна изведба на нејзиниот нов сингл „Last Time I Saw You“. Раперката ја објави песната претходно овој месец, со што ја одбележа најновата понуда од нејзиниот многу очекуван нов албум, „Pink Friday 2“, кој ќе биде објавен на 17 ноември.

Минаж исто така има пет номинации за VMA награди оваа година, вклучувајќи го и видеото на годината за „Super Freaky Girl“ и за уметник на годината. Видеото за „Super Freaky Girl“ исто така заработи номинации за најдобро видео за хип хоп песна и најдобри визуелни ефекти, додека Минаж заработи награда за најдобар R&B за нејзината песна со Yung Bleu, „Love in the Way“.

Досега најавени изведувачи на церемонијата се: Оливија Родриго, Лил Вејн, Dоја Cat, Келси Балерини, Анита, Tomorrow X Together, Деми Ловато, Karol G, Måneskin и Stray Kids.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.