Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

По одличниот концерт на Теодора и Девито во Охрид, вечерва следи нова забава

Настани

По одличниот концерт на Теодора и Девито во Охрид, вечерва следи нова забава

По одличниот концерт на Теодора и Девито во Охрид, вечерва следи нова забава

Изминатиот викенд во Охрид го одбележа концертот на двете млади ѕвезди од Србија, Теодора Џехверовиќ и Девито, кои направија одлична журка за сите посетители.

Балканските медиуми пишуваа и го споделуваа видеото за храбриот охриѓанец, кој на настанот се качи на бина и ја зграби пејачката.

Тој и дошол на пејаката од позади, што прво ја исплашило, но кога сфатила дека само сака да ја прегрне, му возвратила.
“Искрено, премногу слатко! Ајде срце за ова момче”, напиша пејачката на социјалните мрежи.

За вечерва (28 јули) е најавен нов концерт во организација на Балкан Медиа, кој ќе се одржи на веќе познатата локација во касарната во Охрид и на кој ќе настапуваат исто така познати млади ѕвезди од соседството, Релја Поповиќ и Клинац.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.