Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Првоаприлски маскенбал во Скопје ЗОО

Настани

Првоаприлски маскенбал во Скопје ЗОО

По повод Светскиот ден на шегата, во сабота на 01.04 со почеток од 12:30 во Зоолошка градина Скопје ќе се одржи Првоаприлски маскенбал.

На бината за настани во Скопје ЗОО ,ќе настапат талентирани млади музичари, а посетителите ќе имаат можност да се дружат и со слончето Халки.

За сите оние кои ќе дојдат маскирани, планирано е дефиле на маски со многу музика, забава и дружба.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.