Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Северина со голем концерт во Скопје на 30-ти март

Настани

Северина со голем концерт во Скопје на 30-ти март

Една од најпопуларните хрватски и регионални музички ѕвезди, а според многумина и неприкосновена модна икона – Северина, доаѓа повторно во Скопје и тоа со многу добра причина, а тоа е големиот концерт кој е закажан на 30-ти март, следната година.

Таа е најголемата регионална ѕвезда, кралица на сцената која со нејзините настапи веќе долги години ги поместува границите и ги диктира трендовите. Секој нејзин чекор бурно се следи, а изминатиот период е во центарот на вниманието, откако на публиката и го претстави својот нов албум под наслов „Sorry“.

Ова всушност е првиот дел од албумот, наречен “Страна А“, а вториот дел од албумот, односно “Страна Б“, ќе биде објавен оваа есен/зима, каде што ќе започне и нејзината турнеја. Oва е нејзина петта регионална турнеја во кариерата, што ја прави една од ретките која може да се пофали со таков успех.

Ништо не е случајно и сѐ се случува тогаш кога треба.  Хрватската пејачка активно го подготвува својот голем концерт кој ќе биде во „Арена Борис Трајковски“ на 30-ти март,  2024-та. Во тек се и подготовките на сценскиот настап, а за истото се ангажирани голем број на луѓе. Публиката ќе биде пријатно изненадена затоа што такво шоу досега никој нема видено – велат организаторите.

Влезниците за концертот ќе бидат пуштени во продажба од понеделник 30.10.2023 и истите ќе имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.