Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Рибља Чорба“ со голем предновогодишен концерт во Скопје

Настани

„Рибља Чорба“ со голем предновогодишен концерт во Скопје

Легендарните „Рибља Чорба“, го најавија својот концерт во Скопје и тоа на 16-ти декември во „Арена Борис Трајковски“.

Во текот на сите овие долги години постоење, одржаа безброј сјајни концерти низ кои поминаа многу генерации, генерации кои и ден денес се верни на нивниот звук. После толку продадени влезници, Бора и пријателите ги носат сите хитови во „Арена Борис Трајковски“.

Ако некому му прилега зборот легенда, тогаш тоа со сигурност е Бора Чорба – човекот кој својата рок филозофија веќе со денеции ја спроведува како свој животен стил. Уште од најрана младост предизвикуваше контрадикторни емоции кај публиката и додека едни ја оспоруваа неговата работа, другите уживаа во неговите песни и музика. Во својот богат живот, Бора имаше многу убави, но и тешки моменти, но при секој пад успеваше да покаже дека ништо не може да го сруши.

И после толку време, гитарите звучат исто, а песните останаа запаметени. Долг е патот позади нив, пат со многу победи и порази, но и покрај се „Рибља Чорба“ успееа да ја зачуваат својата автентичност. Отсекогаш претставуваа единствен спој на енергии, слобода и добра музика од кои произлегоа песни кои се за сечие време.

Една од најзначајните групи на своето време, хрватскиот рок состав ,,Атомско Склониште’’ ќе бидат гости на концертот, а нивната историја претставува најкомплексна и највпечатлива приказна на екс ју просторите.

Влезниците за овој концерт се веќе пуштени во продажба и истите имате можност да ги купите преку продажната мрежа на www.kupikarta.com, Розе Веро 2 и ЈК Травел во Бисер.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.