Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Свечено затворање и доделување на наградите на ИФФК „Браќа Манаки“

Настани

Свечено затворање и доделување на наградите на ИФФК „Браќа Манаки“

Свечено затворање и доделување на наградите на ИФФК „Браќа Манаки“

Со доделувањето на фестивалските награди, вечерва во Центарот за култура во Битола, со почеток во 20 часот, свечено ќе биде затворено 42. издание на ИФФК „Браќа Манаки“.

Одлуката за награди ја донесе жирито во состав: Филип Бергсон, Вим Ванакер, Суки Меденчевиќ, Соња Просенц и Димо Попов, а дизајнер на наградите е Димитар Филиповски.

Изминативе денови публиката можеше да погледне десет долгометражни и десет кратки филмови, но и да ужива во богатата понуда на Оф програмата.

На последниот ден од Фестивалот ќе биде прикажан филмот „Титаниум“, во режија на Џулија Дукурно, кинематографер-Рубен Импенс.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.