Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Техно кралицата Deborah De Luca во сабота ќе го урбанизира Скопје!

Настани

Техно кралицата Deborah De Luca во сабота ќе го урбанизира Скопје!

Техно кралицата Deborah De Luca во сабота ќе го урбанизира Скопје!

Техно кралицата Deborah De Luca оваа сабота ќе настапи пред македонската публика во А1 Арената. Неодамна Spotify ги прикажа нејзините перформанси за 2019та на нивниот сервис, Deborah има над 8,7 милиони стримови, била слушана над 714,8 милиони часови од страна на корисниците на овој сервис, а има над 1,2 милиони активни слушатели од 79 држави.

Во Скопје покрај Deborah De Luca ќе настапи и норвешкото диџејско дуо Eric Small and Carina Helen, кои несомнено се афирмираат како must have атрибут на секоја завршница на техно забавите, а за загревање ќе се погрижи фантастичниот Rinia Rinia.

За нејзиниот настап се поставува бина од 60 м2 а ќе бидат употребени над 30м2 LED дисплеи и над 120 светлечки тела што ќе им доловат на посетителите да се чувствуваат како да се дел од светските техно подиуми. За звукот да биде на нивото на артистот и очекувањата на посетителите во А1 Арената ќе се направат посебни тестирање и ќе биде употребена софистицирана опрема која со сигурност ќе продуцира одличен звук, што впрочем е една од најважните работи за ваков музички настан.

Влезници за настанот можат да се набават во ЈУГОТОН и сите продажни места на www.kupikartizase.com.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.