Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вечерва на Школка во Парк најголема средношколска журка

Настани

Вечерва на Школка во Парк најголема средношколска журка

Вечерва на Школка во Парк најголема средношколска журка

Непознатите музичари од скопските средни училишта вечерва на едно место! Со почеток во 19.30 часот, на Школка во Градскиот парк, ќе се претстават десет имиња од скопската андерграунд сцена!

Забавата ќе трае до доцна, а ќе настапат Alter Ego, The moonage, MyLaw x Young Dadi, Хајка, Samal, Џанкис Манкис, The Golden 4, Александар Топличански…

Овој хепенинг е дел од проектот ЕУ – ДА, во организација на ЦРД Алтер, а со поддршка од Град Скопје.

Проектот беше спроведен во четири скопски гимназии, и содржеше часови и дебати за ЕУ, како и квиз на знаење за Европската унија. Победник на квизот беа учениците од гимназијата Раде Јовчевски Корчагин.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.