Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НБА ѕвездите приредија луда журка: Шекил О’Нил настапи во Хрватска, на сцената му се придужи и Лука Дончиќ

Сцена

НБА ѕвездите приредија луда журка: Шекил О’Нил настапи во Хрватска, на сцената му се придужи и Лука Дончиќ

Легендарниот кошаркар Шекил О’Нил во слободно време кога не работи како аналитичар на НБА-натпреварите на „ТНТ“ сака да пушта музика. Тој е познат под прекарот „Диџеј Дизел“, а синоќа правеше журка на хрватскиот остров Крк.

Меѓу гостите беа и познатите НБА играчи Лука Дончиќ и Горан Драгиќ. Поранешниот ас на ЛА Лејкерс во еден момент ги повика на сцената, ги поздрави и ги прегрна, што дополнително ја надополни и онака одличната атмосфера.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Тие му се придружија на големиот Шекил О’Нил на сцената позади пултот. Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ, кој настапува за тимор на Далас моментално е меѓу најголемите ѕвезди во НБА.

НБА ѕвездите ги покажаа своите танцови вештини стоејќи над пултот за диџеј, разменувале шеги и непрекинато се смееле.

Пред него настапи неговиот син Мајлс О’Нил.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.