fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НИТУ ДОЖДОТ НЕ ЈА СТОПИРА ЗАБАВАТА: Каролина и Хари подготвени за „Пивофест“

МК Сцена

НИТУ ДОЖДОТ НЕ ЈА СТОПИРА ЗАБАВАТА: Каролина и Хари подготвени за „Пивофест“

Поројните дождови и поплавите стивнаа – Каролина и Хари подготвени!

Силно невреме кое го зафати Прилеп, проследено со пороен дожд, ветар и грмежи, се смири. Полавените површини од градскиот плоштад и улиците веќе се санирани. Екипите на ЈКП „Комуналец“ и ЈКП „Водовод и канализација“ вредно работат на отстранување на водата и чистење на теренот.

Ако минатата вечер Прилеп ги надмина своите сместувачи капацитети и се бараше место повеќе, вечерва, а и во текот на наредните два фестивалски дена Прилеп ќе биде преполн од млади луѓе и граѓани кои сакаат и знаат да препознаат каде се случува и одржува најголемата македонска пиво забава.

prilepcist4[1]

Денес на вториот официјалален прес на кој што освен водителите Жаре и Маријана присуствуваше и нашата Каролина Гочева која вечерва настапува и која што беше видно пречекана и Градоначалникот на град Прилеп г-нот Марјан Ристески.

Вечерва повторно забава до раните утрински часови и тоа на сцената вечерва ќе се појават: Самостални референти, Каролина Гочева, Хари Мата Хари и Bang La Decks. Не заборавајте, еден е фестивалот, Пивофест се случува во Прилеп.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.