fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

БАНГ ЛА ДЕКС ГО РАЗИГРАА ПРИЛЕП: Фотогалерија од втората фестивалска вечер на Пивофест

Маркетинг

МК Сцена

БАНГ ЛА ДЕКС ГО РАЗИГРАА ПРИЛЕП: Фотогалерија од втората фестивалска вечер на Пивофест

Уште една енергична вечер на Фестивалот на пивото во Прилеп.

Во стилот на една светска ѕвезда, Каролина изгледаше прекрасно на сцената, а им одржа и лекција на останатите колеги за тоа како се прави контакт и соединување со публиката.

Песните од албумите „Македонско девојче“, ечеа во Прилеп испеани од огромен број на посетители, од сите градови во земјава и од сите генерации.

02-28

Следен на сцената се појави Хари Мата Хари кој, како што изјави, ова му бил еден од најдобрите настапи во неговата кариера, и дека дождот кој поројно заврна за време на неговиот настап уште повеќе ја загреал атмосферата.

03-16

Гостите храбро издржаа уште еден летен пороен дожд и не се разотидоа од добро зачуваните места пред главната бина на „Пивофест 2016“.

Кулминација на вечерта беа грчкото диџеј дуо Банг Ла Декс кои повеќе од два часа приредија апсолутно лудило на Пивофест.

Мокри, но подготвени за забава, „пивофештани“ беа упорни и го дочекаа крајот диџејското дуо од Грција, кои ја затворија втората вечер на фестивалот.

03-16 03-36 04-42 04-79 04-75 02-28 02-07 04-54 03-57
<
>

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.