fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нов филм од серијалот „Осмиот патник

Маркетинг

Промо

Нов филм од серијалот „Осмиот патник

Режисерот Нил Бломкамп ќе го режира новиот филм од серијалот „Осмиот патник“, чиј продуцент ќе биде Ридли Скот, јавија американските медиуми.

– Мислам дека ова е официјално мојот нов филм, наведе Бломкамп на неговиот Инстаграм профил.

Филмот, наводно ќе се случува по настаните во филмот „Прометеј“, чиј режисер беше Скот.

Засега е непознато дали Сигурни Вивер, кој глумеше во четири филма од серијалот од 1979 до 1997 година, ќе настапи и во новиот филмско остварување на „Осмиот патник“.

По пауза од 15 години Скот ја возобнови франшизата „Осми патник“ во 2012 година со филмот „Прометеј“, во кој Вивер не беше дел од актерската екипа.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.