Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Новата сезона на „Игра на престолите“ одложена за следното лето

Промо

Новата сезона на „Игра на престолите“ одложена за следното лето

Телевизиската куќа ХБО потврди дека седмата, претпоследна сезона на „Игра на престолите“, ќе има седум епизоди, но за фановите се подготвени уште лоши вести.

Најавено е дека премиерата на сезоната ќе доцни поради одложување на продукцијата, па на екраните ќе дојде дури следното лето, објави „Ентертејмент Викли“.

Продукцијата на седмата сезона е одложена затоа што авторите сакаат да снимаат во вистински зимски услови во Северна Ирска, Исланд и Шпанија.

Се очекува на фановите кои со нетрпение ја очекуваат седмата сезона, тешко да им биде ова одложување.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.