fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СВЕТЕШЕ ЦЕЛА САЛА: Ријана ја посвети „Diamonds“ на жртвите од нападот во Ница (ВИДЕО)

Сцена

СВЕТЕШЕ ЦЕЛА САЛА: Ријана ја посвети „Diamonds“ на жртвите од нападот во Ница (ВИДЕО)

За време на концертот во Лион, Франција, Ријана посвети песна на жртвите од терористичкиот напад во Ница.

– „Следната песна Diamonds ја посветувам на луѓето во Ница, кои пателе, луѓето кои се трауматизирани, на жртвите и на нивните фамилии“ – рече познатата пејачка.

Ријана ја замоли публиката да ги вклучи мобилните телефони и заедно да го осветлат концертот во чест на жртвите.

Инаку позната пејачка била во Ница за време на нападот и требала да настапи таму, но концертот бил откажан поради големата трагедија.

Погледнете како тоа изгледаше.

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.