Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НОВОГОДИШЕН ПОДАРОК: Слушнете го новиот сингл „Ѕвона“ на Каролина Гочева (ВИДЕО)

МК Сцена

НОВОГОДИШЕН ПОДАРОК: Слушнете го новиот сингл „Ѕвона“ на Каролина Гочева (ВИДЕО)

Новата песна на Каролина насловена „Ѕвона“ претставува нов сингл од претстојниот албум, кој треба да излезе кон средината на февруари 2018-та година.

Музиката и аранжманот се на Никола Мицевски, текстот е на Весна Малинова, додека спотот е во режија на Огнен Шапковски – Мелем Продукција.

Каролина за новата песна „Ѕвона“ вели:

– „За сите што ни се во срцата, а не се со нас… И сите песни да стивнат, сите рози да се скинат, љубовта не исчезнува! Се надевам дека ќе уживате во нашава топла приказна, прва од новиот албум што за Вас со огромна љубов го подготвуваме!“

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.