fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Новото продолжение на „Војна на ѕвездите“ заработи милијарда долари за рекорден период

Сцена

Новото продолжение на „Војна на ѕвездите“ заработи милијарда долари за рекорден период

Најновото продолжение на филмскиот серијал „Војна на ѕвездите“ – „Будење на силата“, стана филм кој оствари приходи од една милијарда долари за најкусо време досега.

„Будењето на силата“ го оставри приходот од продажба на билети од една милиајрда долара за само 12 дена од премиерното прикажување.

Досегашниот рекорд на заработка од една милиајрда долари го држеше филмот „Паркот Јура“ и тој изнесуваше 13 дена.

Покрај овој, новото продолжени на епската научно-фантастична сага оствари уште еден рекорд – приход од 49,3 милиони долари на првиот ден по Божик.

„Будењето на силата“ е на второто место на вечната листа на бокс офисот со заработени 150 милиони долари во првиот викенд на прикажувањето.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.