fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почина фронтменот на легендарниот бенд „Моторхед“

Извор: Ролингстоунс

Сцена

Почина фронтменот на легендарниот бенд „Моторхед“

На 71-годишна возраст почина фронтменот на легендарната британска група „Моторхед“, Иан „Леми“ Килмистер, објави бендот на својата интерент страница. 

Во соопштенето се наведува дека Килмистер починал во неговиот дом, при што се повикуваат обожавателите гласно да пуштаат песни на групата и да испијат неколку пијачки во негова чест.

– Не постои едноставен начин да го кажеме ова… Нашиот моќен и благороден пријател Леми почина денеска по кусата борба со екстремно агресивниот рак. Не можеме да искажеме колку сме шокирани и тажни. Не постојат зборови за тоа. Славете го животот на овој прекрасен човек, како што тој и самиот правеше. Тој би го сакал токму тоа. Иан „Леми“ Килмистер 1945-2015. Роден да губи, живееше да победи, стои во соопштението на „Моторхед“, објавено синоќа.

Поради лошата здравствена состојба на Леми, „Моторхед“ последниве недели откажа неколку најавени настапи.

Килмистер веќе со години се соочуваше со здравствени проблеми. Во 2013 година нему му беше вграден дефибрилатор, а последниве месеци примаше и хемотерапија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.