Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Парите од билетите за „Силјан Штркот Шанца“ и „Сите сме птици“, МНТ ќе ги донира за Леонид

Сцена

Парите од билетите за „Силјан Штркот Шанца“ и „Сите сме птици“, МНТ ќе ги донира за Леонид

Македонскиот народен театар (МНТ) со хуманитарна изведба ќе го одбележи својот 79-ти роденден.

На 3 април на сцената во МНТ ќе бидат изведени претставите „Силјан Штркот Шанца“ од 12 часот и „Сите сме птици“ од 20 часот.

Како што информираат од театарот, средствата од продадените билети ќе бидат наменети за лекување на Леонид Индов.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.