Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПО СКАНДАЛОТ СО ПЕПСИ: Кендал Џенер се крие од медиумите

Сцена

ПО СКАНДАЛОТ СО ПЕПСИ: Кендал Џенер се крие од медиумите

Откако беше повлечена контроверзната реклама на компанијата Пепси, Кендал Џенер во првото појавување во јавноста го криеше лицето од апаратите и камерите.

Најмладата сестра од кланот Кардаршијан во средата се појавија на аеродром во Париз, што било нејзино прво појавување по објавувањето, а потоа и повлекувањето на спорната реклама на Пепси.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ: Пепси му се извини на светот за спорната реклама со Кендал Џенер (ВИДЕО)

Иако медиумите повеќе часови чекаа изјава од младата ѕвезда, таа цело време го криела лицето од апаратите и камерите, обидувајќи да ги избегне медиумите.

Инаку, Кендал се најде на мета на критиките од новата кампања на Пепси, во која се злоупотребуваат протестите во САД за комерцијални потреби.

Извор близок до ѕвездата изјавил дека Кендал била очајна откако била повлечена рекламата и била подготвена да бара обесштетување од компанијата.

– „Беше ужасната. Сѐ што е навредливо едноставно не е нејзина особина. Таа секогаш мисли добро за другите“ – вели неименуваниот извор.

 

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.