fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПОРАДИ ПЛАГИЈАТ НА ПЕСНА: Лејди Гага не сака да ја споредуваат со Мадона (ВИДЕО)

Сцена

ПОРАДИ ПЛАГИЈАТ НА ПЕСНА: Лејди Гага не сака да ја споредуваат со Мадона (ВИДЕО)

Познатата пејачка Лејди Гага изјави дека многу ја почитува Мадона, но дека не сака да ја споредуваат со неа.

– Ние две сме многу различни. јас свирам многу инструменти и ги пишувам своите песни, за разлика од неа, изјави Лејди Гага.

Во неодамнешното интервју новинарот ја споредил Гага со Мадона, поради што таа „полудела“ и го понала својот монолог.

– Ја почитувам, таа е една од најголемите пејачки на сите времиња и сигурно е драга, но јас минувам часови во студиото работејќи на својата музика. Не сакам да бидам безобразна, но не сакам да ме споредувате со кого било, изјавила видно инервираната пејачка.

Најверојатно Лејди Гага сѐ уште е лута на Мадона што пред четири години ја обвини дека за хитот „Born This Way“ ја ископирала нејзината култна песна „Express Yourself“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.