Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

И Intermezzo Music Bar во борба против насилството над жените

Промо

И Intermezzo Music Bar во борба против насилството над жените

Во пресрет на Глобалната недела против насилството над жените во одбележувањето се приклучи и единствениот музички бар кај нас Intermezzo Music Bar, како дел од кампањата која има за цел да ја поттикне борбата против насилството.

– Насилството како форма не одбира како изгледаме, каде живееме, какви сме или што работиме. Не нѐ дели на млади или возрасни, но нѐ обединува сите кон осуда на тоа, е пораката на кампањата чиј слоган е „Ќе оставам лузните да ви ја раскажат мојата приказна”.

А приказната ги содржи сите оние оправдувања кои ги бара жртвата за својот злоставувач, а всушност пораката е дека ништо нема да смени, ни денес ни утре, напротив сѐ ќе смени само едно СТОП!

Intermezzo Music Bar избра да каже стоп на насилството и да ја шири пораката – Ако не застанеме против ова денес ние, тогаш кој? Избери да бидеш хероина на твојот живот, а не жртва во твоите очи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.