Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Јас и ти“- нов сингл на „Љубојна“

Промо

„Јас и ти“- нов сингл на „Љубојна“

„Јас и ти“- нов сингл на „Љубојна“

После 12 студиски албуми и две винил изданија, прославувајќи ја 20 годишната кариера, бендот “Љубојна” повторно се ребрендира, одржувајќи го својот курс во популарната музика.

Овој пат со новата песна „Јас и ти” на Вера Милошевска, со која песна Вера, со голем успех навлегува и во кантавторските води.

Новиот сингл носи ведрина на латино клаве ритам, воздишки на летни љубови и мириси на липи и жешки калдрми.

Музиката и текстот се на Вера Милошевска, аранжманот го потпишува Оливер Јосифовски, a продуцент  е Мите Димовски од студио „Тра ла ла”.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.