fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Свечен концерт по повод 1 000 години од основањето на Бигорскиот манастир во Филхармонија

Маркетинг

Промо

Свечен концерт по повод 1 000 години од основањето на Бигорскиот манастир во Филхармонија

Свечен концерт по повод големиот јубилеј на Бигорскиот Манастир – 1000 години од неговото основање, ќе се одржи на 23 септември во Големата сала на Филхармонијата.

Со оркестарот ќе диригира Борјан Цанев, а како солисти ќе настапат: Кристијан Антовски (баритон), Игор Милевски (виолина), Петар Христов (кларинет) и Тимко Чичаковски (канон).

На концертот ќе бидат изведени стари македонски изворни композиции.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.