fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Промоција на песната со која Калиопи ќе настапи на Евросонг

МК Сцена

Промоција на песната со која Калиопи ќе настапи на Евросонг

Песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на 61. издание на Изборот на песна за Евровизија, што ќе се одржи во мај во Стокхолм, Шведска, ќе биде промовирана вечер во винскиот клуб Воденица.

Композитор на песната е Ромео Грил.

Калиопи по втор пат ќе настапи на најголемиот музички фестивал. Таа во 2012 година со песната „Црно и бело“ настапи на Евровизија во Баку, Азербејџан, и се пласираше на 13 место.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.