fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРОТЕКОА ГОЛИ ФОТОГРАФИИ: Украдени интимни фотогрфии од Емили Ратајковски

Маркетинг

Сцена

ПРОТЕКОА ГОЛИ ФОТОГРАФИИ: Украдени интимни фотогрфии од Емили Ратајковски

Хакери упаднале во „облакот“ на Емили Ратајковски и од таму презеле нејзини приватни фотографии на кои таа е разголена.

Линкот со повеќе од 200 фотографии, каде бринетата е целосно гола, и се испратени на Хелен Вуд, поранешна проститутка која се прослави со аферата со Вејн Руни, која денес пишува колумни за „Дејли Стар“.

– Изминатите денови јас размислував за животот кога ми стигна приватна порака на Твитер. Незнам која е таа личност, но видов од радозналост. Тоа беше линкот на фотографии од „облакот“ на Емили Ратајковски. Тој ми испрати порака и ме праша дали ќе ги објавам во својата колумна. Нека биде јасно, тоа не биле фотогарфии на ѕвездата која покажува интима барајќи секс преку Скајп. Тоа биле приватни работи кое ги разменувале две лица, напиша Хелен.

Таа експлицитно појасни дека нема да ги објави фотографиите и го критикуваше мажот, кој и ги испратил.

Емили веќе еднаш се најден на удар на хакери, кои нејзините голи фотографии ги објавија на порно страници. Во декември минатата година фотографот Џонатан Ледер објави нејзини голи фотографии од едно снимање без нејзино одобрение. Фотогрфиите настанале во мај 2012 година и беа пренесени од голем број медиуми.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.